Blog

Tím Art4you

December 2016

Dekoratívne liate podlahy a škrabance.

Epoxidové a polyuretánové podlahy sú mnoho rokov úspešne aplikované v priemysle. Charakterizujeme ich vynikajúcou odolnosťou voči rôznym druhom namáhania. Sú aj dizajnové podlahy rovnako dolné?

Zobraziť viac

Tím Art4you

December 2016

3D podlaha – krása ale i náročnosť v jednom.

3D podlaha je hádam tá najzložitejšia epoxidová podlaha, akú si vieme predstaviť. Zložitosť spočíva nielen v samotnej realizácii, ktorá si vyžaduje vysokú precíznosť ale i v množstve a kvalite použitých materiálov.

Zobraziť viac

Tím Art4you

December 2016

Najčastejšie poruchy dekoratívnych liatych podláh

Dekoratívne podlahy, niekedy nazývané aj dizajnovými,  sa vo všeobecnosti zhotovujú s dôrazom nielen na funkčnosť, ale i dizajn. S tým súvisí niekoľko špecifických porúch, ktoré sa pri zhotovení priemyselnej podlahy neberú do úvahy vôbec, alebo sú nepodstatné.

 

Zobraziť viac

Tím Art4you

December 2016

Kamenný koberec trochu inak

Dnes Vám dám tip na alternatívny spôsob kladenia kamenného koberca.

Ak uvažujeme o tom, ako zaujímavo realizovať kamenný koberec,  nemusíme sa obmedzovať iba na  jednu farbu alebo farebný mix, prípadne dve rôzne farby navzájom oddelené hliníkovou lištou. 

Ak považujete vkladanie prefabrikovaných delfínikov, včeličiek alebo symbolov JING-JANG za nudné alebo za nevkusný gýč, potom je tu pe vás riešenie.

Zobraziť viac

Tím Art4you

December 2016

Otvorená alebo uzatvorená štruktúra?

V spojitosti s kamenným kobercom je to pomerne nová a ešte nie úplne bežná terminológia, preto si dnes vysvetlíme, čo to znamená, ak hovoríme o kamennom koberci s otvorenou alebo uzatvorenou štruktúrou.
 

Zobraziť viac

Tím Art4you

September 2016

Najčastejšie poškodenia kamenného koberca a ich príčiny

Kamenný koberec nie je zázrak ani žiadna revolučná technológia, ako ju prezentujú ziskuchtiví predajcovia a realizátori. Je to druh epoxidovej podlahy, navyše aplikovanej v exteriéri. Jeho aplikácia si vyžaduje precízne dodržiavanie správnych technologických postupov kladenia. Zverte svoje peniaze do rúk odborne zdatným realizačným firmám a nie „lacným Jankom“, ktorí nemajú žiadne zábrany v honbe za ziskom alebo sú až naivne neskúsení. Iba tak sa viete vyhnúť zbytočným chybám, ktoré v konečnom dôsledku vytiahnú z vášho vrecka kopu peňazí.

Zobraziť viac